olga

  • Ukończyłam filologię polską i filologię słowiańską na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie studia podyplomowe z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz edukacji o Holokauście na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
  • Od kilkunastu lat jestem nauczycielką języka polskiego w warszawskich szkołach i ośrodkach o charakterze opiekuńczym, socjoterapeutycznym i resocjalizacyjnym. Na co dzień pracuję z młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych, z problemami w nauce, trudnymi doświadczeniami, brakiem kontroli nad emocjami, co utrudnia jej spokojny, zrównoważony rozwój oraz właściwe funkcjonowanie w najbliższym środowisku.
  • W pracy, łącząc w praktyce doświadczenia dydaktyka i edukatora, stosuję szeroką gamę metod aktywizujących, dzięki czemu docieram do mocnych stron moich uczniów, pomagam w pokonaniu trudności, nabyciu nowych umiejętności, odzyskaniu motywacji i wiary w możliwości, co mam nadzieję, znajdzie przełożenie na aktywne, świadome i pozytywne ich funkcjonowanie w dorosłym życiu.
  • Podstawowym narzędziem w mojej pracy jest tekst literacki, który ma moc edukacyjną, relaksacyjną lub terapeutyczną, i niezależnie od tego co nam w duszy gra danego dnia, zawsze zaprasza do dyskusji!

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.